Terug naar het overzicht

Hulpdiensten oefenen op 18 en 19 maart in Numansdorp

Op woensdag 18 en donderdag 19 maart organiseren Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid, Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond en Veiligheidsregio Zeeland samen een grote geneeskundige oefening in Numansdorp. Tijdens de oefening wordt een scenario nagespeeld waarbij tijdens een feest meerdere personen onwel raken. Omdat er veel slachtoffers zijn, wordt hulp gevraagd van andere veiligheidsregio’s. Zo oefenen hulpdiensten hoe ze in zo’n situatie snel en goed met elkaar samenwerken.

Samenwerking verbeteren

De oefening is bijzonder omdat meerdere veiligheidsregio’s samen trainen. Dat komt niet vaak voor. Door samen te oefenen, weten hulpdiensten elkaar beter te vinden als er echt een grote inzet nodig is. Aan de oefening doen verschillende organisaties mee, zoals Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid, Ambulance Rotterdam-Rijnmond, Meldkamer Rotterdam-Rijnmond, het Nederlandse Rode Kruis, brandweer en politie.

Geen echt incident

Tijdens de oefening worden slachtofferacteurs en hulpverleningsvoertuigen ingezet. De oefensituatie kan zichtbaar zijn in en rondom Numansdorp. De veiligheidsregio benadrukt dat het om een oefening gaat: er is geen sprake van een echt incident.

Meer informatie

Voor meer informatie en vragen kunt u terecht bij de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid via deze website en telefoonnummer 088 – 636 50 00.